Sv. Martin v ZŠ a MŠ Popelín

Na svatého Martina, kouřívá se z komína.

11. listopadu má svátek svatý Martin. Na jeho počest si lidé připravují ke svátečnímu stolu pečenou husa s knedlíkem a se zelím, nalijí si svatomartinské víno, upečou si rohlíčky a zkrátka se hoduje a veselí.

A taky že tomu tak bylo i u nás – žáci základní školy si upekly vynikající svatomartinské rohlíčky, poté luštily tajenku pomocí indicií umístěných v zámeckém parku a samozřejmě nechybělo ani vyrábění Martinova koně jako největšího symbolu tohoto svátku.

Jak to bylo na svatého Martina a proč se vlastně tento den slaví? Celou pranostiku si zopakovaly děti ve školní družině a poté ve skupinkách nacvičily krátké divadlo. Děti byly ze své práce tak nadšené, že pozvaly na představení i paní ředitelku s paní kuchařkou.

V mateřské škole se také slavilo o sto šest. Děti osedlaly koně a pak se vydaly na projížďku – překážkovou dráhu. Také si vytvořily husu, která s nimi odcházela domů.

Simona Hanzálková

Datum vložení: 4. 12. 2023 10:38
Datum poslední aktualizace: 4. 12. 2023 10:41

Únorová voda - pro pole škoda.

Mírný a jasný únor je zlým znamením pro jaro.

Svátek má Horymír

Zítra má svátek Bedřich