_2sokol

Historie klubu:

Sportovní klub Popelín byl založen aktivní partou nadšenců, kteří si v průběhu své hráčské kariéry sami několikrát vybudovali hřiště na různých místech v obci dne 16.5.1932. Vůbec první hřiště na, kterém bylo sehráno i první přátelské utkání dne 17.7.1932 bylo v lesním úseku tak zvaně Na drahách.

V roce 1935 se uskutečnil první ročník fotbalového turnaje hraného pod názvem Pohár četaře aspiranta Josefa Nováka, který je druhým nejstarším pohárem v České Republice. Tato každoroční tradice fotbalového turnaje byla s přerušením přes válečné období zachována dodnes.

Ve fotbalové kariéře srdcařů, zakladatelů a hráčů Sportovního klubu v Popelíně, kteří jezdili hrát zápasy na kolech popřípadě na korbě nákladního automobilu, se podařilo sehrát přátelský zápas v té době již se slavnou Slávií Praha.

K přerušení na několik desetiletí aktivní sportovní činnosti fotbalu v Popelíně zaviněné nezájmem daných věkových kategorii o tento sport a de facto znovu zrození fotbalu v Popelíně se traduje do roku 1986. V tomto roce se začalo ve spolupráci s Místním národním výborem Popelín a JZD Nástup Popelín za přispění hrstky nadšenců budovat nové hřiště. V té době na jediném možném místě v obci, kde se hraje i dnes. Toto hřiště je již čtvrté v pořadí budované v obci od památečního data 17.7.1932, předchozí musela ustoupit různým stavbám a rozšířením orné půdy.

Největším úspěchem dosaženým na novodobém sportovním kolbišti byl postup do Okresního přeboru Jindřichohradecka v sezóně 2000/2001. Tuto soutěž se podařilo udržet 8 sezón. Dalším velkým úspěchem bylo vítezství ve finále Českomoravského poháru, které se hrálo na Tyršově stadionu v Jindřichově Hradci 8.5.1995.

Momentálně fotbal v Popelíně hájí své modro bílé barvy v Okresní soutěži skupiny B.

(Foto: Soukromý archiv Jiřiny Kočvarové, další historické fotografie najdete ve fotogalerii)

Když větrové na konec února uhodí, moc obilí se na poli neurodí.

Svatá Agáta na ranní mlhy bývá bohatá.

Svátek má Dobromila

Zítra má svátek Vanda