_2sokol

Historie klubu:

Sportovní klub Popelín byl založen aktivní partou nadšenců, kteří si v průběhu své hráčské kariéry sami několikrát vybudovali hřiště na různých místech v obci dne 16.5.1932. Vůbec první hřiště na, kterém bylo sehráno i první přátelské utkání dne 17.7.1932 bylo v lesním úseku tak zvaně Na drahách.

V roce 1935 se uskutečnil první ročník fotbalového turnaje hraného pod názvem Pohár četaře aspiranta Josefa Nováka, který je druhým nejstarším pohárem v České Republice. Tato každoroční tradice fotbalového turnaje byla s přerušením přes válečné období zachována dodnes.

Ve fotbalové kariéře srdcařů, zakladatelů a hráčů Sportovního klubu v Popelíně, kteří jezdili hrát zápasy na kolech popřípadě na korbě nákladního automobilu, se podařilo sehrát přátelský zápas v té době již se slavnou Slávií Praha.

K přerušení na několik desetiletí aktivní sportovní činnosti fotbalu v Popelíně zaviněné nezájmem daných věkových kategorii o tento sport a de facto znovu zrození fotbalu v Popelíně se traduje do roku 1986. V tomto roce se začalo ve spolupráci s Místním národním výborem Popelín a JZD Nástup Popelín za přispění hrstky nadšenců budovat nové hřiště. V té době na jediném možném místě v obci, kde se hraje i dnes. Toto hřiště je již čtvrté v pořadí budované v obci od památečního data 17.7.1932, předchozí musela ustoupit různým stavbám a rozšířením orné půdy.

Největším úspěchem dosaženým na novodobém sportovním kolbišti byl postup do Okresního přeboru Jindřichohradecka v sezóně 2000/2001. Tuto soutěž se podařilo udržet 8 sezón. Dalším velkým úspěchem bylo vítezství ve finále Českomoravského poháru, které se hrálo na Tyršově stadionu v Jindřichově Hradci 8.5.1995.

Momentálně fotbal v Popelíně hájí své modro bílé barvy v Okresní soutěži skupiny B.

(Foto: Soukromý archiv Jiřiny Kočvarové, další historické fotografie najdete ve fotogalerii)

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Na svatého Josefa vyskočí beránek na vršek a poděkuje hospodáři.

Svátek má Josef

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

• Světový den frankofonie