Duben v ZŠ a MŠ Popelín

Velikonoční dílničky

V úterý 4. dubna jsme měli ve škole velikonoční dílničky. Na úvod si děti ze školky i školy  připravily pro rodiče a prarodiče kratičké vystoupení, přednesly básničky a zazpívaly písničky. Potom si mohli všichni vyrobit podle velikonočních tradic nějakou dekoraci. Nechyběly ovečky, stojánky na vajíčka v podobě slepiček a kohoutků, barevná vajíčka a zajíčci či ptáčci. Po práci si všichni vychutnali malé občerstvení od našich skvělých kuchařek.

Etické dílny

12. dubna ve škole opět proběhly Etické dílny. Děti navštívila paní Strojková a společně se věnovali stále aktuálnějším tématům, jak správně využít IT a média.

Den Země

Jako každý rok, tak i letos jsme si připomněli Den Země. Povídali jsme si o tom, proč bychom se měli všichni o přírodu starat, zajímat se o krajinu, kde žijeme, chovat se k ní šetrně, třídit odpad. Děti ve skupinkách vyhledávaly informace na internetu, sestavovaly myšlenkové mapy na toto téma. Potom se věnovaly práci na naší zahradě a vysazovaly předpěstované fazole, nakonec uklidily okolí školy.

Stavitelé mostů

V pondělí 24. 4. proběhl v naší družině velice zajímavý projekt. Pod odborným vedením paní lektorky Pavly Čechové z Malé technické univerzity z Říčan se z nás stali  stavitelé mostů. Nejprve jsme nakoukli do historie a dozvěděli jsme se spoustu informací nejen o Karlově mostě v Praze, ale i o samotném Karlovi IV. a době, kdy u nás panoval. Dále si děti vyzkoušely postavit ze stavebnice mosty podle vlastní fantazie, ukázalo se, že to vůbec není snadné a ne každý most obstál na první pokus. A proto jsme si zkusili společně postavit most podle plánu – opravdové pilíře a most se povedl.

Čarodějnice

Duben jsme jako vždy zakončili pálením čarodějnic. Tradičně si  děti ze školky a školy pečou  buřtíky a společně obědváme na školní zahradě. Počasí se tentokrát na poslední chvíli umoudřilo a tak jsme si užili i zábavné čarodějnické odpoledne se soutěžemi a děti dostaly Čarodějnické vysvědčení.

Datum vložení: 9. 5. 2023 9:07
Datum poslední aktualizace: 29. 5. 2023 9:10

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto